Honda Urban EV Concept

Honda do Frankfurtu přivezla studii Urban EV Concept

Studií malého městského elektromobilu se na frankfurtské autoshow pochlubila japonská Honda. Na rozdíl od většiny automobilek nevsadila na futuristický zjev svého nového počinu. Honda Urban EV Concept svou siluetou připomíná nejvíce ze všeho Volkswagen Golf 1. generace nebo Peugeot 205 a kulatá přední světla, a nakonec i ta zadní, spolu s mnohapaprskovými koly upomínají taktéž na sedmdesátá léta.

Číst celý článek…

New Suzuki Swift Sport

Suzuki ve Frankfurtu ukázalo Swift Sport

Poslední generace Suzuki Swift Sport byla jedním z nejlepších malých hot hatchů. Kapesní rozměry, hravý podvozek a atmosféricky plněný motor z něj dělaly stroj na řidičův úsměv. Nic na tom neměnil ani nijak ohromující výkon 100 kW.

Číst celý článek…

Nové SUV Škoda Auto - Polar?

Malé SUV od Škody přijde v roce 2019

Kategorie vozů SUV zažívá opravdový rozkvět a nic by na tom neměly změnit ani příští roky. Automobilka Škoda to ví a v posledních letech se snaží své portfolio rozšířit i do segmentu pseudoterénních vozů. Po velkém Kodiaqu se nyní usilovně pracuje na malém SUV. To by mělo spatřit světlo světa za dva roky.

Číst celý článek…

Nový Volkswagen T-Roc

Nejmenším SUV od Volkswagenu je T-Roc

Německý Volkswagen už dlouho dopředu avizoval, že na domácím autosalonu hodlá představit nové malé SUV. Nazývá jej T-Roc a do tohoto segmentu jím hodlá vpustit štiku disponující sportovním šmrncem a vzhledem předprodukčního konceptu. Na styl totiž Volkswagen T-Roc hodlá sázet především.

Číst celý článek…

Nová Dacia Duster

Dacia ukázala nový Duster

Rumunské SUV Dacia Duster si ve své první generaci získalo mnoho fanoušků a spokojených zákazníků. Vzhledem k jeho robustnosti, užitné hodnotě, schopnostem v terénu a ceně se není co divit. Očekávání vkládaná do druhé generace jsou tedy obrovská.

Číst celý článek…

Jak vybrat kameru do auta - detailní průvodce

Jak vybrat kameru do auta – detailní průvodce

Dopravní policie se v lednu 2017 pochlubila tím, že svou práci dělá dobře a že i díky ní v předchozím roce zemřelo na českých silnicích nejmíň lidí za posledních 50 let. Přesně 556 obětí si v tomto období vyžádaly dopravní nehody. To je jistě pozitivní zpráva, které nelze než zatleskat. Malou ironií tohoto skvělého výsledku je, že jej bylo dosaženo během „vládnutí“ policejního prezidenta s výstižným jménem Tuhý.

Číst celý článek…

Nové Porsche Cayenne 2018

Třetí generace Porsche Cayenne je na světě

Velké sportovní SUV, které značku Porsche postavilo na nohy, přichází v další generaci. Nechce se tomu ani věřit, ale opulentní vůz je tu již ve svém třetím vydání.

Číst celý článek…

2018 Nový Nissan Leaf

Nissan ukázal nový Leaf

Více než čtvrt milionu prodaných kusů dělá ze současné generace Nissanu Leaf jednoznačně nejprodávanější elektromobil světa. V segmentu vozů bez lokálních emisí se však v posledních letech technologie vyvíjejí raketovým tempem a japonský kompakt na novější modely přece jen něco ztrácí.

Číst celý článek…

Kia ProCeed 2017 Frankfurt autosalon

Kia připravila pro frankfurtský autosalon koncept Proceed

Životní cyklus současné generace kompaktu Kia Cee´d se blíží do svého finiše. Koncept jeho nástupce korejská automobilka ukáže 12. září na autosalonu ve Frankfurtu. Jeho obrázek však zveřejnila několik dní dopředu. Pokud jste očekávali vůz podobný sesterskému Hyundai i30, nemůžete být překvapenější.

Číst celý článek…

Na franfurtský autosalon míří čínské SUV Chery

Pokusy čínských automobilek probojovat se na evropský trh jsou relativně časté, avšak dosud neúspěšné. Vzpomenout můžeme nedávný pokus značky Qoros expandovat levným vozem nižší střední třídy na starý kontinent. Za výchozí stát si zvolila Slovensko, ze kterého se ale již stáhla. Značky Chery na to půjde zřejmě jinak. Její zástupci si jsou vědomi potenciálu v segmentu SUV.

Číst celý článek…