tesla-model-y

Tesla ukázala obrázek Modelu Y bez bočních zrcátek

Automobilka Tesla ráda provokuje. Nejinak tomu je i při uvolnění prvního obrázku Modelu Y. Uhlazené a přesto ostré rysy zcela v kontextu svých sourozenců překvapily málokoho. Na skice však přece jen něco chybí.

Číst celý článek…

Mercedes-AMG Showroom in Tokio Setagaya

AMG vytvoří vlastní síť dealerů

Mercedesu se daří. Vloni prodal více než dva miliony vozů a v Evropě si drží post nejprodávanější prémiové značky. Úspěch obvykle plodí další úspěch a v duchu této věty uvažují i manažeři s třícípou hvězdou na saku.

Číst celý článek…

Nový VW Polo 2018

Volkswagen uvolnil snímky nového Pola pár dní před premiérou

Ještě před premiérou šesté generace Volkswagenu Polo uvolnila německá automobilka její první snímky. Malý hatchback a sourozenec Škody Fabia se drží typického volkswagenovského designu bez výstřelků. A asi je to tak dobře.

Číst celý článek…

Citroen Type H

Novým bodykitem lze z Citroënu Jumper vytvořit starý Type H

Tak jednoduchá, jako je napsáno v nadpisu, stavba veteránů není. Faktem však je, že letos se kulaté sedmdesátileté výročí týká také francouzské legendy Citroënu Type H, tedy HY Flaminia Bertoniho.

Číst celý článek…

Hyundai Kona 2017

Hyundai uvolnilo další detaily o SUV Kona

Více než dva týdny před plánovanou premiérou nového malého SUV značky Hyundai, které ponese název Kona, uvolnila mateřská automobilka jeho první snímky a několik informací. Nad jeho předchůdcem, tedy malém MPV ix20 vyráběném v Nošovicích, se tak pomalu stahují mračna.

Číst celý článek…

Opel Insignia Country Tourer

Opel Insignia přijíždí i v outdoorové variantě Country Tourer

Zvýšené a oplastové kombíky určitá část zákazníků vyhlédává. U Opelu to vědí a kombi Sports Tourer odvozené od nové a chválené Insignie doplňují outdoorovým Country Tourerem.

Číst celý článek…

VW UP! GTI

Volkswagen představil ostrý Up! GTI u rakouského Wörthersee

Nejvíce vozů označených písmeny GTI na zádi (a často i mnohde jinde) potkáte každý rok na jaře v okolí rakouského jezera Wörthersee. Letos se na tradičním setkání představila i novinka, na kterou se těšili především milovníci puristického Golfu první generace. Volkswagen Up! GTI totiž disponuje podobnými rozměry i výkonem jako legendární hot hatch.

Číst celý článek…

Elektromobil Volvo

Volvo hodlá od roku 2019 prodávat i elektromobily

Na vlně elektromobility se hodlá svézt i Volvo. I švédská automobilka zároveň vnímá Čínu jako zemi vozům bez lokálních emisí zaslíbenou. Její první elektromobil bude vyráběn právě zde, v zemi její mateřské značky Geely.

Číst celý článek…

e-mii

Seat představí první elektromobil v roce 2019

Elektromobilita je na pořadu dne už i v koncernu Volkswagen. Její německé značky s ní již nějakou dobu více či méně koketují a svou elektrickou budoucností se netají ani Škoda. Jako další do party nyní přichází španělský Seat, který hodlá první čistý elektromobil představit za dva roky.

Číst celý článek…

Lada Niva

Ojetá Lada Niva – začíná tam, kde končí i Meresjev

Pokud jste fanda historických kousků, vaše srdce dozajista zaplesá. Pokud jste člověk skromný a nenáročný, někdo, kdo se spokojí s málem, je pro vás Lada Niva ideální volbou. Pokud jste ale rozmazlený milionářský synek, věčný student, pro nějž je bydlení à la mama hotel vrcholem luxusu nebo pohodlný řidič, vyznávající životní styl a athénskou filozofii epikureismu, prchejte. Neboť Lada Niva vám dopřeje všechno, jen ne komfort. Lada Niva vyznává přísný spartánský řád.

Číst celý článek…