Jak a proč čistit klimatizaci?

Jak a proč čistit klimatizace v autě?

Klimatizace je v dnešní době standardní výbavou drtivé většiny moderních vozidel a spoléhá na ni čím dál víc řidičů. Bodejť by ne. Globální oteplení je jasná věc a patrně jediný, komu pořád jaksi nedocvaklo, že teploty i hladiny oceánů se zvyšují, a nikoliv snižují, je druhý český prezident. Ale jak tvrdí náš současný prezident Miloš Zeman „Jen blbec nemění své názory“, a tak se třeba ještě od Václava Klause dočkáme nějakého myšlenkového veletoče. Naděje umírá poslední.

Číst celý článek…

Hennessey-Venom-F5

Hennessey Venom F5 pokoří rychlost 300 mil za hodinu

Automobilová kategorie supersportů již někomu přestává dostačovat. Pro lapače rychlostních rekordů se vžilo ještě důraznější označení hypersport. A jedním z hypersportů je nový Hennessey Venom F5, nástupce Venomu GT, který prožil nedávno premiéru v Las Vegas.

Číst celý článek…

Škoda Karoq Crashtest EuroNCAP

Pět hvězd EuroNCAP pro Škodu Karoq

Nejnovější mladoboleslavský model Škoda Karoq je trhu krátce. I tak už ale stihl ukázat, že půjde o dalšího úspěšného zástupce naší automobilky. Prodané kusy ze skladů mizí vyšší než očekávanou rychlostí a od novinářů i novopečených majitelů přichází většinou slova chvály. Nyní se k nim připojuje i nezávislé konsorcium EuroNCAP proslulé především normovanými crashtesty.

Číst celý článek…

2018 Jeep Wrangler

Nový Jeep Wrangler se ukázal na prvních snímcích

Pravověrných offroadů na trhu mnoho nenajdete. Mnoho tradičních modelů podlehlo módní vlně SUV a buď se stalo jedním z nich, nebo zcela zaniklo. Jedním z posledních mohykánů této třídy je Jeep Wrangler. Další generace legendy nebude představena nikde jinde než na domácím autosalonu v Los Angeles. Její první snímky ale máme k dispozici už nyní.

Číst celý článek…

Škoda letos vyrobila už 1 milion nových aut

Škoda letos znovu překonala hranici milionu vyrobených vozů

Na fakt, že je mladoboleslavská automobilka pod křídly německého Volkswagenu úspěšnou značkou, jsme si již zvykli. Stejně tak není v posledních letech překvapením, že její roční produkce vozů překonává jeden milion. Letos však tohoto milníku dosáhla dříve než kdykoli předtím a dokazuje tak, že stagnace není slovem, které její manažeři vyslovují příliš často.

Číst celý článek…

Nový Citroën C4 Cactus

Citroën představil modernizovaný C4 Cactus

V rámci mezinárodní prezentace ukázala francouzská automobilka Citroën nový C4 Cactus. Ačkoli se jej snaží uvést jako novou generaci, jedná se spíše o rozsáhlejší facelift, v jehož rámci také došlo k výrazné změně image.

Číst celý článek…

Yamaha Cross Hub

Yamaha představila koncept pick-upu Cross Hub

Japonská značka se třemi ladičkami v logu proslula především jednostopými dopravními prostředky. Zejména v poslední době však stále více koketuje se čtyřkolovými samohyby. Jedním z výsledků této koketerie je koncept Cross Hub představený na autosalonu v Tokiu.

Číst celý článek…

Jak připravit auto na zimu?

Když vašemu vozu není do zpěvu aneb jak připravit auto na zimu

Číst celý článek…

Apollo Intensa Emozione

Nový německý supersport – Apollo Intensa Emozione

Supersporty Apollo proslavila automobilka Gumpert. Finanční problémy ji však pohřbily a její noví majitelé nyní přichází s názvem Apollo zastřešující všechny vozy této firmy. Její nejnovější počin nese název Intensa Emozione. A o emocích to celé je!

Číst celý článek…

Studie Mazda Kai

Mazda v Tokiu představila koncept nové Trojky

Hirošimská automobilka Mazda už dopředu avizovala, že na domácím autosalonu kromě jiného představí také koncept budoucí generace svého modelu nižší střední třídy. Jak slíbila, tak se také stalo a v Tokiu se tak návštěvníci mohli pokochat rudou studií Kai.

Číst celý článek…