ds7-crossback

DS 7 Crossback chce konkurovat Audi Q5

Luxusní značka Citroënu nazvaná DS hodlá konkurovat prémiovým vozům především německých značek. Vzhledem k tomu, v jakých segmentech automobilového trhu zájemci o prémiový vůz nejčastěji hledají, není překvapením, že DS nyní představilo velké SUV pod názvem DS 7 Crossback.

Číst celý článek…

Seat Arona

Seat uvolnil obrázek nového SUV

Španělský člen skupiny Volkswagen dokončuje práce na svém novém SUV. Ponese název jednoho z měst na ostrově Tenerife – Arona. Jeho světová remiéra se chystá na září do Frankfurtu. První zákazníci si svou Aronu odvezou ze showroomů již na konci roku.

Číst celý článek…

cover-ojetiny

3 nejspolehlivější ojetiny, které můžete koupit

K čemu je vám super kára, která je drahá, krásná, moderní, skvostná, úžasná, vytuněná, plně vybavená, ale nespolehlivá? Se kterou vyrazit na nákup 10 km od domu je o strach, protože nevíte, zda již brzy nebudete zoufale volat asistenční službu nebo shánět nejbližší koňský povoz, kdo by vás odtáhl do nejbližšího servisu? Nač je vám auto, které vám v garáži – jak se říká na Moravě – jen darmo zavazí? Ano, překáží, chátrá a hnije, zbytečně zabírá prostor a je na dvě věci: na ho… No, prostě k zlosti.

Číst celý článek…

mitsubishi-eclipse-cross

Mitsubishi Eclipse už není sporťák – stane se crossoverem

Eclipse Cross. Dvě slova, která milovník vůně benzinu donedávna nedokázal použít v jedné větě, nyní budeme vídat hned za sebou. Mitsubishi tak nazve model, který má vyplnit mezeru mezi ASX a Outlanderem.

Číst celý článek…

Nová Kia Rio vstupuje na český trh

Na konci minulého roku představená nová generace malého vozu Kia Rio vstupuje na český trh. K dispozici je ve dvou výbavových stupních a její cena startuje na 279 980,- Kč, tedy o poznání výše než u současně doprodávané verze.

Číst celý článek…

Fiat 500

Ojetý Fiat 500 – hvězda (nejen) stříbrného plátna

Jestli Italové někdy něco uměli, tak péct výbornou pizzu a vařit těstoviny. Například špagety. Když je namixujete dohromady s originální hudbou Ennia Morriconeho, přidáte notnou porci talentu Sergia Leoneho a okořeníte špetkou hereckého umění Clinta Eastwooda, tak dostanete chutný a pověstný spaghetti western. Prostřílená těla připomínají pravé carpaccio, kečup stříká všude kolem, makaróny visí z prostřeleného břicha… Ale dost už bylo těch nejapných vtipů!

Číst celý článek…

150510854

Škoda Rapid dostala facelift

Novodobá Škoda Rapid přišla na trh přibližně ve stejné době jako třetí generace Octavie. Když už tedy nejprodávanější model z Mladé Boleslavi dostal rozdělené přední světlomety a širší rozchod kol, modernizace jeho levnějšího bratříčka nižší střední třídy byla na spadnutí.

Číst celý článek…

2018-mercedes-amg-gt4-nci-4

Mercedes-Benz v Ženevě ukáže konkurenta Porsche Panamera

Mercedes-Benz už v roce 2015 oznámil, že do tří let hodlá vyvinout přímého konkurenta pro Porsche Panamera. Doba se nachýlila a velké čtyřdveřové sportovní kupé s názvem Mercedes-AMG GT4 se podle několika indicií světu ukáže už v březnu na autosalonu v Ženevě.

Číst celý článek…

Volkswagen Touareg 7L

Ojetý VW Touareg 1. generace (2002-2010) – vyplatí se?

Někteří lidé bývají divní. A směšní. Někteří z nás jsou schopni si klidně navzájem roztrhat občanky (dřív to teda ještě šlo – v dobách, kdy byly OP papírové) jen proto, že jejich odpůrce v diskuzi tvrdí, že VW Touareg  „to přece není žádný blbý SUVéčko, to je jasnej off-road“, zatímco oni zastávají přesně opačný názor. A možná je ani nezajímá, jak se tento německý vůz v terénu chová, jaké je jeho vybavení, podvozek, konstrukce a další prvky.

Číst celý článek…

opel-logo-car

Opel možná změní majitele, zájem má koncern PSA

Portofolia značek jednotlivých koncernů nejsou neměnnou entitou ani v odvětví automobilismu. Některé automobilky usínají, jiné nově vznikají a některé mění majitele. Tou, které se právě přechod pod křídla jiného koncernu týká nyní nejvíce, je německý Opel.

Číst celý článek…