Kia Niro Concept

Kia chce dostat nové malé SUV na trh ještě letos

Tržní souboj v módním segmentu SUV se stále přiostřuje. Automobilkám už nestačí malý, střední a velký vůz se zvýšenou světlou výškou, ale i v rámci této hierarchie tvoří různě zaměřené modely. Zářným příkladem je korejská Kia, která nabídku Soul – Sportage – Sorento nedávno zahustila o hybridní crossover Niro.

Číst celý článek…

Skoda_Octavia_facelift

Škoda představila faceliftovanou Octavii

Automobilka Škoda představila veřejnosti na půdě Akademie výtvarných umění ve Vídní krátce před zahájením místního autosalonu přepracovanou Octavii. Kromě základního liftbacku si mohli návštěvníci poprvé prohlédnout také provedení kombi a RS.

Číst celý článek…

toyota_yaris_1

Ojetá Toyota Yaris – velká nákupní taška se zlatým srdcem

Jsou vozy, které ihned při své premiéře vzbudí bouřlivé nadšení a netušený zájem široké veřejnosti. Anebo naopak: jsou ty, které se setkají s rozpaky, odmítnutím či dokonce s nečekaným odporem. A pak existují auta, která příliš emocí, natož kontroverzí nevyvolávají a která se časem stanou nedílnou součástí automobilového „mainstreamu“. Nijak nevyčnívají, ale přesto od některých automobilových „odborníků“ zcela nezištně obdrží zjednodušující nálepku, o kterou příslušný výrobce přirozeně nestojí a jíž se – často marně – snaží zbavit.

Číst celý článek…

rinspeed-oasis-concept

Koncept Rinspeed Oasis nepotřebuje řidiče

Na autosalonu v Detroitu a prezentaci CES v Las Vegas představila společnost Rinspeed nový koncept nazvaný Oasis. Jedná se o studii ne uplně malého autonomního dvousedadlového městského vozu budoucnosti, která přináší poněkud nekonvenční pohled na futurum individuální dopravy.

Číst celý článek…

MY18_Stinger

Kia v Detriotu představila GT Stinger

Korejská automobilka Kia představila nový velký manažerský sedan Stinger. Fastback míří do lovišť Alfy Romeo Giulia, takže nepřekvapí podobně dynamicky střižená karoserie ani uvolněné technické detaily.

Číst celý článek…

Toyota_Prius

Ojetá Toyota Prius 3. generace – pozdrav z 21.století

Nesmírně obtížné byly začátky vozu Toyota Prius. Auto dříve vysmívané, ponižované, zpochybňované. Málokdo si uvědomí, že bez Priusu by dnes patrně nebyl Nissan Leaf, BMW i3, ani tolik obdivovaná Tesla.

Číst celý článek…

nissan-ids-concept

Carlos Ghosn potvrdil vývoj druhé generace Nissanu Leaf

Výkonný ředitel aliance Renault-Nissan Carlos Ghosn potvrdil na nedávné Consumer Electronics Show to, o čem se už nějakou dobu šušká.

Číst celý článek…

2017-03-01-dvoumilionty-vuz

Škoda v Kvasinách vyrobila již dva miliony vozů

Škoda na začátku ledna oznámila, že její továrna v Kvasinách dospěla k významnému milníku. Branou zdejšího závodu vyjel vůz s pořadovým číslem 2 000 000. Ačkoli se tu auta montují už více než 80 let, jádro tohoto objemu výroby pochází z několika posledních let, kdy mladoboleslavská automobilka do zdejších prostor mohutně investuje.

Číst celý článek…

Opel_Astra_H

Ojetý Opel Astra H (2004-2009) – boj s nechtěným dědictvím

Představte si, že budete dědit. Někdy je ta představa příjemná, to když po vzdáleném a neznámém příbuzném máte obdržet slušný majetek. Jindy jde o smutnou historii, když vás předtím opustí někdo z vašich nejbližších, přátel nebo známých.

Číst celý článek…

concept

Mitsubishi chystá nové SUV

Legendární Mitsubishi Lancer se pomalu odebírá do věčných lovišť nemaje přímého nástupce. Japonská automobilka patřící nově pod křídla Renaultu a Nissanu se dlouhodobě netají tím, že chce jít cestou SUV a crossoverů. Třetí takové auto, velikostí odpovídající právě končícímu Lanceru, akutálně chystá k premiéře.

Číst celý článek…