Ojetá Dacia Duster – karpatský horal pro nenáročné

Jsou vozy, kolem nichž se vedou bouřlivé diskuze. Duster, šestý vůz řady Dacie, je jedním z nich. Pro některé laciná rumunská šunka, o kterou by si ani kolo neopřeli, pro jiné spolehlivý dopravní prostředek pro cesty v terénu. Zkusme se podívat, která skupina je pravdě blíž.

Číst celý článek…

Renault, Nissan a Mitsubishi budou sdílet platformu pro elektromobily

Podle Járy Cimrmana patří budoucnost aluminiu. Velká část automobilek s ním však nesouhlasí a ve svých vizích se obrací k elektromobilům. Tím v současnosti celosvětově nejprodávanějším je Nissan Leaf, jehož druhou generaci už pomalu vyhlížíme.

Číst celý článek…

Nová Škoda Octavia RS bude nejsilnější v historii

Není tomu dlouho, co Škoda odhalila obrázky faceliftu svého modelu Octavia. Ta modernizací získá přededvším kontroverzní „čtyřokou“ masku. Mladoboleslavská automobilka nyní do světa vypouští i informace o sportovním provedení RS.

Číst celý článek…

Ojeté BMW X5 E70 (2006-2013) – všude doma, na asfaltu nejlépe

Od roku 1999 se v americkém státě Jižní Karolína ve městě Spartanburg vyrábí vůz BMW X5. Jde o první SUV (Sport utility vehicle neboli sportovní užitkové vozidlo) bavorské automobilky BMW, přestože ona sama raději razí termín SAV, tedy Sport Activity Vehicle. Na severoamerickém trhu si mnichovský výrobce nejprve vyzkoušel zájem spotřebitelů o dražší, velká a silná auto, aby je od roku 2000 začal vyvážet také
do Evropy.

Číst celý článek…

Ojetý Volkswagen Phaeton – na půl cesty k limuzíně

Ne, nenechejte se odradit nadpisem. Volkswagen Phaeton je samozřejmě plnohodnotná limuzína, ale… No, vzhledem k tomu, že těch ale bude trochu víc, začněme raději hned od začátku.

Číst celý článek…

Ojetý Renault Laguna II – luxusní francouzské šaty šité horkou jehlou

Jsou věci, které se vám v životě povedou a na které jste pyšní. A jsou takové, které byste nejraději vymazali z paměti. Často se jedná o chyby, které se stanou, když začínáte s něčím zcela novým, nevyzkoušeným. Když spouštíte nový projekt, učíte se vařit ..anebo třeba když přicházíte na trh se zcela unikátním modelem auta.

Číst celý článek…

Ford GT se začal vyrábět

Dva roky po představení na detroitském autosalonu ´2015 jde do výroby sériový Ford GT. Cena nového sporťáku nesoucího legendární jméno zůstává tajná, spekuluje se však o relacích kolem půl milionu Eur.

Číst celý článek…

Dálnice D8 definitivně spojila Prahu s Drážďany

V sobotu 17. prosince byl slavnostně otevřen poslední úsek dálnice D8 spojující Prahu a Drážďany. Řidičům se tak cesta z hlavního města do severních Čech zkrátila přibližně o 10 minut. Ještě větší radost než motoristům udělala tato zpráva obyvatelům obcí na trasách kolem současné dálnice, jimiž veškerý tranzit dosud projížděl.

Číst celý článek…

Renault chystá levný elektromobil pro Čínu

Vysoká cena a krátký dojezd na jedno nabití jsou dva hlavní problémy, které masivnímu rozšíření elektromobilů brání. Na ten první zřejmě znají recept u Renaultu, protože tato francouzská automobilka prohlásila, že hodlá vyvinout elektromobil za cca 8000 amerických dolarů.

Číst celý článek…

Nový Seat Ibiza přijde na trh v létě

Magazín Autocar přišel s informací o termínu, kdy by první zákazníci měli obdržet od dealerů Seaty Ibiza nové generace. Na silnicích je potkáme už v červenci příštího roku. K jejich představení by tak mělo dojít během jara, s největší pravděpodobností v březnu na autosalonu v Ženevě.

Číst celý článek…