Nová Audi A8

Bavorská automobilka se čtyřmi kruhy ve znaku představila novou generaci svého luxusního modelu A8 nazvanou D5. Limuzína pro nejvrcholnější manažery a vladní činitele vycházející z dva roky starého konceptu Prologue opět přichází z řadou technologických výstřelků, které dosud neznáme, a stále má největší konkurenci především z Německa. Symbolizují ji BMW řady 7 a Mercedes-Benz třídy S.

Nový vůz je dostupný ve dvou verzích délky a rozvoru. Ta základní měří na délku 5 172 milimetrů a je postavena na rozvoru 2  998 milimetrů. U prodloužené verze označené písmenem L naměříte obě hodnoty o 130 milimetrů delší. Očekáváte-li podobně obludné číslo u objemu zavazadlového prostoru, budete zklamáni. Manažerské limuzíny nebývají rodinnými dostavníky a i ministrově bagáži musí 505 litrů objemu dostačovat.

Tato třída je však především o technologiích, které jsou v sériových vozech často novinkou, ale mají ambice se během několika let rozšířit i do vozů, které na cestách běžně potkáváme. V případě nového Audi A8 mezi ně patří především autonomní řízení 3. stupně, na nějž je podle zástupců značky toto auto připraveno. Vůz tak dokáže sám popojíždět v kolonách nebo zajet do garáže.