Nové BMW Z4

Přehlídka Concours d’Elegance v Pebble Beach je místem premiéry několika konceptů. Jedním z nich je předobraz budoucí generace BMW Z4, jehož první fotografii mnichovská automobilka zveřejnila jen několik dní před oficiální prezentací. Tiskovou zprávu k ní pak Němci uvedli nadpisem „Svoboda na čtyřech kolech“.

BMW Concept Z4 vyjadřuje ze všech úhlů pohledu a ve všech detailech nový designový jazyk BMW. Od dynamicky pojaté přední části přes působivé boky až po ostře seseknutou záď. Několik křivek a jemná souhra mezi plochami karoserie stačí k tomu, aby vytvořily dojem síly a emocí,“ popisuje tvary nového konceptu Adrian van Hooydonk, Senior viceprezident BMW Group Design.

Ty jsou v zásadě konvenční. Dlouhý rozvor, předlouhá kapota a krátká záď i převisy obecně jsou charakteristickými prvky roadsterů. Vzhled tvořený plochami s několika málo ostrými hranami a žraločím nosem je pro mnichovskou automobilku typickým.

Černý, s oranžovým exteriérem, kontrastující interiér je jako obvykle orientován na řidiče, kterému má také dopomoci k maximálnímu zážitku z jízdy. Na přístrojové desce nechybí centrální displej multimediálního systému a nad přístrojovým štítem head-up displej. Sériové BMW Z4 se má představit v průběhu příštího roku a první zájemci jej snad obdrží také napřesrok.