Nový Citroën C4 Cactus

V rámci mezinárodní prezentace ukázala francouzská automobilka Citroën nový C4 Cactus. Ačkoli se jej snaží uvést jako novou generaci, jedná se spíše o rozsáhlejší facelift, v jehož rámci také došlo k výrazné změně image.

Klasická C4 pomalu dosluhuje a nástupce zřejmě nedostane. Naopak mezi malými crossovery bojuje už základní model C3 i jeho nafouknutý bráška C3 Aircross. Ačkoli mezi křížence patří a vždy patřil i Cactus, Citroën jej nyní prezentuje jako hatchback.

Aby se tomu tak mohlo stát, museli Francouzi řadu tvarů zjemnit. V interiéru to tedy nepoznáte. Ten zůstal věrný klasickým tvarům, kterými se dnes od konkurence v dobrém i zlém odlišují všechny malé Citroëny. Ani exteriér neprošel revolučními změnami. Základní tvary karoserii zůstaly podobně jako maska, které dominují světlomety uspořádané do tří úrovní. Nezměnila se bohužel ani pouze vyklopitelná zadní boční okna. Uhlazeněji Cactus působí především díky omezení plochy plastových ochranných prvků. Zádi pak dominují nové velké světlomety.

Technika v útrobách Citroënu C4 Cactus mnoha změnami neprošla. Jedinou významnou novinkou jsou nové tlumiče disponující technologií Progressive Hydraulic Cushions. Podle zástupců značky se mají stát nástupci klasických vzduchových podvozků. A tato inovace je jistě vítaná, neboť právě podvozek je jednou ze slabých stránek stávajícího prvního provedení Cactusu.