venom-f5-front

Americká automobilka Hennessey míří příštím modelem Venom F5 pěkně vysoko. Její nejnovější počin si klade za cíl překonání rychlostního rekordu a před sebou tak zřejmě máme peprný duel tohoto vozu s Bugatti Chiron. Cílem je rychlost 482 km/h.

Venom F5 tak chce navázat na Venom GT. Hypersport postavený na základu Lotusu Exige již aktuálně platný rychlostní rekord produkčního vozu, rychlostí 432 km/h stanovený ikonickým Bugatti Veyron, překonal. Nepodařilo se ale vyrobit potřebný počet 30 kusů. Venom F5 tedy míří výš rychlostně i co do počtu prodaných kusů.

Vůz, jehož jméno je odvozeno od stupnice síly tornád a symbolizuje logicky ta nejsilnější, bude tentokrát postaven na zcela svébytném základu. Dědictvím po Lotusu je muší váha, která má spolu s aktivní aerodynamikou a agregátem poskytujícím brutální výkon 1500 koní Hennessey Venom F5 dovézt ke slávě. Vyzyvatel Bugatti Veyron a Chiron by měl být představen ještě letos. Automobilka nyní, po třech letech mlčení, vypustila do světa teaser se svou bestií a rozčeřila vodu několika novými informacemi.