Nová Honda Sports EV Concept

Honda na nedávném autosalonu ve Frankfurtu zabodovala se studií retro městského elektromobilu Urban EV Concept, která se za dva roky má dokonce dočkat sériového provedení. Svět volantů a pneumatik se asi vážně mění, protože elektromobil má být hlavní hvězdou jejího stánku i na tokijské autoshow. Tentokrát půjde o sportovní kupé.

S názvy konceptů elektromobilů si u Hondy hlavu nelámou. Městské auto bylo jednoduše Urban, sporťák ponese název Honda Sports EV Concept. Bližšími informacemi oficiální tisková zpráva již tradičně nehýří. Výkony, kapacity a dojezdy tak nyní rozhodně nečekejte. Jasné je, že půjde o kompaktní vůz, jímž Honda hodlá prezentovat nejen svou zelenou tvář a schopnosti na úrovni elektromobility, ale také svůj posun v oblasti autonomního řízení.

Honda Sports EV Concept se má držet designového jazyka, který japonská automobilka prezentovala na vizi městského elektromobilu. Maska má vypadat především zábavně až hravě a silueta naopak sportovně dynamicky. První uvolněný obrázek to dokládá, stejně jako fakt, že určítou dávku retra můžeme očekávat i nyní.