Korejská automobilka Hyundai na autosalonu v Ženevě představila kombi, jímž chce minimálně v našich zeměpisných šířkách konkurovat Octavii.

Hyundai i30 se v této karosářské variantě začne v Nošovicích montovat již v květnu. V blízké době se tak můžeme těšit na další silnou reklamní kampaň. Základní objem zavazadelníku 602 litrů k ní rozhodně svádí.

Solidnost a decentní šmrnc nové generace Hyundai i30 v provedení hatchback nechybí ani novému kombi. Dynamičnost vzhledu podtrhuje zvolna klesající linie střechy. Při pohledu z boku by člověk skoro hledal logo s třícípou hvězdou.

4585 mm dlouhý, 1795 mm široký a 1465 mm vysoký vůz poskytuje posádce prostor odpovídající zvyklostem v nižší střední třídě, přičemž oproti hatchbacku narostl do délky o 24,5 cm. Bezpečnostní systémy, agregáty a další prvky výbavy se oproti první představené variantě Hyundai i30 zřejmě lišit nebudou.

Hyundai hodlá v polovině roku rozšířit paletu variant i30 o ostrý hatchback a na přelomu letošního a příštího roku se má představit fastback, od nějž si korejská automobilka taktéž mnoho slibuje. První zákazníci klíčky od nového Hyundai i30 Wagon obdrží v polovině tohoto roku. Ceny zatím zveřejněny nebyly, ale tradice automobilky se stylizovaným H ve znaku velí, aby se oproti hatchbacku mnoho nepřiplácelo.