Hyundai Kona 2017

Více než dva týdny před plánovanou premiérou nového malého SUV značky Hyundai, které ponese název Kona, uvolnila mateřská automobilka jeho první snímky a několik informací. Nad jeho předchůdcem, tedy malém MPV ix20 vyráběném v Nošovicích, se tak pomalu stahují mračna.

Nejenže tímto krokem korejská firma opouští segment malých MPV, Kona se navíc ani nebude montovat v Evropě. Naopak ji bude čekat náročný transport z Koreje. Design konkurenta Mazdy CX-3 či Suzuki Vitara není velkým překvapením. Omylem uniknuvší fotografie nelhala a malé SUV od Hyundai sází na podobný prvek jako konkurenční Citroëny. Velkou šestiúhelníkovou masku s logem uprostřed rámuje na každé straně dvojice světlometů umístěných nad sebou. Tento designový prvek má být do budoucna charakteristický pro všechna SUV Hyundai.

Další části exteriéru dávají vzpomenout na hatchback i20, na jehož platformě Kona stojí. Sdílet s ním bude i pohonné jednotky. Pod kapotou tak nalezneme zážehovou atmosférickou čtrnáctistovku či přeplňovaný litr nebo vznětový agregát o objemu 1,6 litru.