Kia ProCeed 2017 Frankfurt autosalon

Životní cyklus současné generace kompaktu Kia Cee´d se blíží do svého finiše. Koncept jeho nástupce korejská automobilka ukáže 12. září na autosalonu ve Frankfurtu. Jeho obrázek však zveřejnila několik dní dopředu. Pokud jste očekávali vůz podobný sesterskému Hyundai i30, nemůžete být překvapenější.

Ačkoli Korejci hovoří o hot hatchi, tvary karoserie připomínají spíše kombi či dynamický shooting brake. A také vlajkovou loď Kie, model Stinger. Ten se v showroomech objeví v nejbližší době a koncept Proceed si z něj opravdu vypůjčil hodně. Zejména maska jako by konkurentovi Volkswagenu Arteon z oka vypadla.

Na prvním obrázku působí velmi dynamicky a sportovně. Pomalu klesající střecha je součástí oblin karoserie. Z ní vystupují mohutné blatníky kolem obřích kol z lehkých slitin. V nejlepším slova smyslu buclaté zádi pak dominuje propojená linie červených koncových světel. Silueta doširoka rozkročeného vozu je tak přikrčená jako kočkovitá šelma před útokem a její agresivitu podtrhuje červené lakování s černými detaily.

Sériového modelu nové generace Kie Cee´d se dočkáme v příštím roce. Podle všeho bude významně civilnější než koncept Proceed. Ten je však milým připomenutím, že právě Kia je tou emocionálnější či sportovnější značkou v hierarchii korejského koncernu.