Nová KIA Sorento 2018

Zatím pouze pro domácí trh odhalila korejská automobilka Kia facelift svého velkého SUV Sorento. Design konkurenta Škody Kodiaq působí stále svěže a nebylo proto nutné jej nějak výrazněji měnit. Přesto k několika změnám došlo a brzy se jich dočkáme i na evropském trhu.

Mezi detaily exteriéru, které při modernizaci prošly změnou, patří zejména přední a zadní svetlomety, zadní spojler, dvojitá koncovka výfuku, disky kol nebo chromovaná maska. Díky tomu působí Sorento zase o něco honosnějším dojmem. Možná i proto tochu překvapí čtvercové mlhovky známé především ze sportovních Cee´dů. Změnám v interiéru pak dominuje nový volant.

Pod kapotou se novinky nekonají. Pro korejský trh zůstává v nabídce vznětový motor o objemu 2,2 litru a zážehový, o dvě deci menší. U nás bude zřejmě Kia Sorento i nadále nabízena pouze s větším z obou agregátů. O případných změnách, které by Evropany čekaly, by mělo být jasno po autosalonu ve Frankfurtu, kde by si modernizované korejské SUV mělo odbýt evropskou premiéru.