Hyundai Kona

Záměr korejské automobilky Hyundai opustit segment malých MPV a zabodovat mezi pseudoteréními auty stejné velikosti je dávno znám. Vědělo se tak, že nošovická ix20 končí a nahradí ji model nazvaný Kona. O jeho neotřelém designu bylo jasno od zveřejnění prvního teaseru s předním světlometem. Co o něm víme teď, když jej automobilka již oficiálně představila?

Zůstaneme-li u vzhledu, 4165 milimetrů dlouhý, 1800 milimetrů široký a 1550 milimetrů vysoký crossover s rozvorem náprav 2600 milimetrů vypadá hodně originálně. Světlomety v přední části ve více patrech ale už úspěšně nabízí jedna francouzská značka. Při pohledu na boční části vozu zase vytane na mysli vzpomínka na jedno japonské podobně velké SUV.

Základním motorem se stane zážehový přeplňovaný litrový tříválec o výkonu 120 koní. Naopak vrcholná motorizace v podobě přeplňované šestnáctistovky spojené se sedmistupňovým automatem je příjemným překvapením. Jejích 177 koní udělá z malého crossoveru velmi rychlý stroj. Dokládá to i údaj zrychlení z klidu na 100 km/h za 7,7 sekundy. K dispozici bude také vznětová šestnáctistovka. Interiér vypadá, jak se u Hyundai stává tradicí, velmi pěkně. V modelu Kona si budete moci připlatit za kožené čalounění, až osmipalcový displej multimediálního systému nebo celou řadu bezpečnostních asistentů známých například z většího modelu i30.

V Evropě se má Hyundai Kona začít prodávat ještě letos. V nejbližších týdnech se navíc můžeme těšit na podobný vůz od sesterské Kie. O modelu Stonic jsme již informovali dříve (odkaz).