Lamborghini Urus

Jedním z nejočekávanějších nových modelů napříč automobilovým trhem je velké SUV Lamborghini Urus. Italská automobilka by ráda napodobila úspěch Porsche s těmito vozy. Jejího medvěda velmi pravděpodobně čeká podobný osud jako Cayenne.

Pravověrní fanoušci sportovních vozů mu zřejmě nebudou moci přijít na jméno, ale manažery automobilky budou hřát u srdcí především zvýšené zisky.

Oficiální premiéra Lamborghini Urus je naplánovaná na 4. prosince. Svět jej spatří tedy přibližně pět let poté, co automobilka ukázala jeho koncept. S blížícím se odhalením se začínají množit uvolněné informace i fotografie, které s velkým SUV souvisí.

Dnes už tak víme, jak vůz, který má v budoucnu tvořit polovinu produkce značky, vypadá v maskovacím hávu. Z propagačního videa jsme se dozvěděli, že volič jízdních režimů nabídne volbu mezi módy Sport či Strada, ale také pro jízdu po písku, sněhu či v terénu.

Vůz postavený na platformě společné například právě s Porsche Cayenne nebo Bentley Bentayga bude poháněn turbem dopovaným osmiválcem o objemu 4 litry a maximálním výkonu 650 koní. Automobilka do budoucna počítá se zástavbou plug-in hybridním a zřejmě i čistě elektrickým pohonem.