land-rover-discovery SVX

Kapesníčky milovníků terenních vozů ještě neoschly po loučení s Land Roverem Defenderem, a britská značka je proto chce rozveselit a zkrátit jim čekání na novou generaci legendárního tereňáku. Čím? Offroadovou verzí další legendy – Land Roveru Discovery. Žebřinový rám tedy čekat nelze, přesto se divize SVO na tomto SUV jistě pěkně vyřádí.

Special Vehicle Operation (SVO) zřejmě hodlají vyvinout něco mezi tradičním expedičním Discovery pro Camel Trophy a speciálem pro dakarskou rally. Připravit se tedy můžeme na zvětšenou světlou výšku, naviják, speciální penumatiky, tlumiče i pružiny a ke střeše vyvedené sání motoru. Bylo by ale chybou zapomenout na nejmodernější technologie. Skenování povrchu před vozem, všelijaké asistenty pro jízdu v terénu nebo dokonce průhledná kapota, přes níž lze sledovat natočení předních kol, by jistě při pohybu mimo zpevněné komunikace našly uplatnění.

Tato terénní verze Land Roveru Discovery ponese název SVX a její představení můžeme očekávat nejspíše až v roce 2019, oficiální termín ale znám zatím není.