2017 Hyundai Kona

Absence malého SUV v evropském portfoliu je dnes pro každou automobilku problémem. Korejský Hyundai jej řeší a brzy představí subkompaktní crossover, který ponese název Kona. Ten si vypůjčil od jedné havajské oblasti. Zdejší energii a unikátní životní styl má totiž nový model ztělesnit.

Nejmenší SUV značky doplní současnou trojici – Hyundai Tucson, Santa Fe a Grand Santa Fe. Značce má pomoci k vybudování pozice dominantní asisjké automobilky na evropském trhu, které hodlá do roku 2021 dosáhnout mimo jiné rozsáhlou modelovou ofenzivou. Více informací korejská firma v tiskové zprávě neuvádí. Jisté však je i určité spříznění s Kiou Stonic, jejíž budoucí existenci sesterská automobilka nedávno potvrdila.

První uvolněná fotografie ukazuje pouze přední světlomet. I z něj je jasně patrné, že Hyundai se nadále drží trendu dynamičtějšího designu, který zejména evropští zákazníci vyhledávají. Termín premiéry Hyundai Kona zatím známý není. Podle všeho je však vůz již téměř hotov a jeho letošnímu představení nic nebrání. Možná se dočkáme již na autosalonu v New Yorku nebo po prázdninách ve Frankfurtu, kde má debutovat i zmiňovaná Kia Stonic.