Elektromobily Maserati

Elektrifikace osobních vozů je aktuální téma číslo 1 motoristického světa. Svůj příklon k vozům neprodukujícím lokální emise nedávno oznámila automobilka Volvo. Švédy nyní napodobil zřejmě ještě větší kalibr. Svůj záměr dostat elektrický pohon do všech svých modelů oznámilo Maserati.

S touto informací přišel podle magazínu Auto Express generální ředitel koncernu FCA Sergio Marchionne. Můžeme se tak těšit na širokou paletu hybridů a elektromobilů s trojzubcem na přídi. Maserati má být v tomto směru průkopníkem v rámci společnosti FCA. Ta hodlá napříč značkami za pět let nabízet více než polovinu elektrifikovaných modelů, tedy právě elektromobilů či hybridů.

FCA chce tímto restartem dohnat náskok, který s těmito technologiemi v posledních letech získala konkurence. Nabízí se totiž vzpomínka na elektrický Fiat 500e, od jehož koupě právě Marchione zákazníky před lety zrazoval. Na každém prodaném kusu totiž značka silně prodělávala. V souvislosti s vlnou elektrifikace v Maserati se tak mezi novináři a fanoušky začalo hovořit také o sériové výrobě konceptu sporťáku Alfieri z roku 2014, kterým italská značka s elektromobilitou koketovala.