Studie Mazda Kai

Hirošimská automobilka Mazda už dopředu avizovala, že na domácím autosalonu kromě jiného představí také koncept budoucí generace svého modelu nižší střední třídy. Jak slíbila, tak se také stalo a v Tokiu se tak návštěvníci mohli pokochat rudou studií Kai.

Ta nemá pouze předznamenávat novou Trojku, ale také ukázat, kam se po designové stránce hodlá Mazda ubírat v budoucnu. A směr je to vážně zajímavý. Mazda nadále rozvíjí designový jazyk Kodo se sloganem „duše v pohybu“. Právě k pohybu, a to ne zrovna pomalému, nový koncept přímo vybízí.

Ačkoli koncepty bývají podstatně divočejší, než na nich založené sériové vozy, Mazda je mírní pouze decentně. Na příští Mazdě 3 tak zřejmě nenajdeme zcela zapuštěné kliky dveří, miniaturní vnější zpětná zrcátka nebo obří kola z lehkých slitin. Majestátně vytažené blatníky, zamaračená přední i koncová světla nebo panoramatická střecha ze dvou prosklených dílů by se ale do výroby alespoň v nějakém decentnějším provedení dostat mohly.

Celkově však Mazda Kai nezapře souvislost se současnou Trojkou. Maska chladiče, silueta a nakonec i rudá barva ji s ní jasně spojují. Novou generaci modelu 3 Mazda představí v příštím roce. Během něj by se měl také objevit v showroomech.