Mitsubishi e-Evolution koncept

Japonská automobilka Mitsubishi si stálé píská svou písničku. Nový člen aliance s Renaultem a Nissanem se rozhodl produkovat výhradně SUV a crossovery a z této cesty nehodlá sejít. Důkazem toho bude nový koncept, který japonská značka představí na 45. tokijské motorshow.

Mitsubishi e-Evolution je vizí dynamického elektromobilu oděného právě do karoserie typu SUV.
Divoké linie nové studie automobilka poodhalila ještě před jeho premiérou. Agresivní přední maska s mnoha prolisy, zlomy a světlomety ve dvou patrech takřka plynule přechází v čelní sklo. I záď splývá jen pomalu a silueta tak připomíná spíše hodně divoký liftback. Na snímcích pouze naznačené zádi dominují světlomety vybíhající ostře hned do tří směrů. Ani její tvary za odvahou přídě nijak nezaostávají.

Vůz mají pohánět hned tři elektromotory, jejichž výkon a vysoký točivý moment poputuje ke všem kolům. Své možnosti pro nejbližší budoucnost Mitsubishi demonstruje kontrolou stáčení vozu kolem svislé osy (AYC), ke které poslouží dva elektromotory. Ve výbavě se má objevit také osobní asistent disponující umělou inteligencí. Takto futuristický vůz, zdá se, nezamíří do sériové výroby. Podle toho, co zatím víme, se má jednat výhradně o prezentaci aktuálních schopností značky Mitsubishi.