Citroen C3 Aircross

Citroën představil další nový model. Je to opět crossover, opět má světlomety nad sebou, interiér opět vypadá spíše jako obývák a opět se jmenuje Aircross. C3 Aircross.

Už tak zvýšený základní model C3 tak doplňuje místo vozu zaměřeného na praktičnost další stylovka, jejíž příslušnost ke značce je zřejmá i méně znalým. Francouzská automobilka hodlá do svých showroomů přivábit především individualisty, takže (slovy Citroënu) asertivní vzhled doplňují široké možnosti individualizace. Celkem je k dispozici až 90 různých variant vzhledu.

4,15 metru dlouhé SUV se ale nevzdává ani praktičnosti. Citroën C3 Aircross má být nejprostornějším vozem své třídy. Dokresluje to základní objem zavazadlového prostoru 410 litrů a možnost převézt předmět dlouhý až 240 centimetrů. Čeho se ale vzdává, jsou ambice v terénu. Pokud by to někdo čekal jinak, zklame jej absence pohonu všech kol. Ten simuluje maximálně systém Grip control.

Pod kapotou Citroënu C3 Aircross budou pracovat pouze přeplňované motory. Zážehová dvanáctistovka PureTech přijde naladěna klasicky na 110 a 130 koní, vznětové BlueHDi na 100 a 120 koní. Slabší benzinový motor a silnější dieselový budou volitelně spojeny se šestistupňovou automatickou převodovkou.

Jak není překvapením vzhled nového crossoveru, tak může nakonec zapůsobit řešení francouzské automobilky ohledně přetlaku mezi zvýšenými vozy B segmentu, který má nyní v portfoliu. Začínají se objevovat informace o výrazně změně image při modernizaci Citroënu C4 Cactus.