Nový Nissan Leaf

Elektromobil pro masy – Nissan Leaf pomalu zastarává a mladší členové neširokého portfolia dostupných vozů na elektřinu mu začínají výrazně ukazovat záda. S tím se mateřská automobilka nehodlá jen tak smířit a pro příští rok chystá novou generaci tohoto e-bestselleru.

Nyní uvolnila jeho první fotografii, tedy detail předního světlometu. Už z něj je jasné, že rozevláté asijské křivky nahradí ostré linie, zřejmě ne nepodobné těm na současné Micře. Teaser japonská automobilka uvolnila nejprve svým fanouškům na sociálních médiích a také majitelům současného Leafu. Spolu s ním do světa vyslala také informaci, že vše připravuje pro premiéru druhé generace elektromobilu nižší střední třídy ještě v letošním roce.

Nový model bude mít na co navazovat. Současných Leafů se celosvětově prodalo více než čtvrt milionu kusů, což jej činí globálně nejprodávanějším elektromobilem. Od roku 2010, kdy jej Japonci uvedli na trh, tak Nissan platí za jednoho z průkopníků elektromobility v individuální automobilové dopravě.