Rolls-Royce Cullinan

Na módní vlně SUV se už veze snad každý. Neminula výrobce sportovních vozů, ani britské nositele luxusu. Modelem Cullinan do těchto vod hodlá vstoupit značka z nejkonzervativnějších – Rolls-Royce.

Ačkoli si na premiéru tohoto vozu musíme ještě počkat, maskované prototypy už řada náhodných kolemjdoucích a kolemjedoucích vyfotila i natočila na video. Mezi automobilovými fanoušky je řada šikovných grafiků, a tak se velmi pravděpodobnou podobou luxusního SUV můžeme pokochat již nyní. Ono tedy o žádné velké kochání nepůjde.

Tradiční hranaté tvary z tužek britských designérů jen těžko zapůsobí ladně na netradičních proporcích velkého SUV. Zveřejněné snímky to nakonec dokazují. Když je ale při koupi vozu hlavním cílem ukázat, že na něj mám, jde zřejmě krása stranou. Na druhou stranu nelze říct, že by Rolls-Royce Cullinan nevypadal majestátně.

Nové SUV má být technicky příbuzné klasickému modelu Phantom. Prototypy se v provozu testují od počátku loňského roku a k premiéře sériového vozu má dojít na přelomu letošního a příštího roku. Ve druhé polovině roku 2018 se má Rolls-Royce Cullinan objevit na trhu. Jeho základní cena se odhaduje kolem 300 000 dolarů a volitelná výbava ji zřejmě dokáže zvýšit na dvojnásobek.