2018 Jeep Wrangler

Pravověrných offroadů na trhu mnoho nenajdete. Mnoho tradičních modelů podlehlo módní vlně SUV a buď se stalo jedním z nich, nebo zcela zaniklo. Jedním z posledních mohykánů této třídy je Jeep Wrangler. Další generace legendy nebude představena nikde jinde než na domácím autosalonu v Los Angeles. Její první snímky ale máme k dispozici už nyní.

A nejen snímky. Známe také některé technické informace. Změny se dotknou podvozku, na jehož konstrukci inženýři ve velké míře použijí hliník a sníží tím jeho hmotnost. Pod kapotou stále najdeme zážehový agregát o objemu 3,6 litru a kromě něj také dvoulitrový čtyřválec a vznětový šestiválec. Největší novinkou však bude zástavba hybridním pohonem. Na bližší informace o něm si však budeme muset ještě počkat.

Naopak design exteriéru nijak revoluční není. Čtvrtou generaci Wrangleru od té současné rozezná pouze fanoušek. Spolu s léty ověřenými křivkami zůstávají i kulatá světla nebo otvory v přední masce. Stejně tak Jeep ponechá možnost mít nového Wranglera ve třídveřové i pětidveřové verzi. Prostě klasika, kterou lidé chtějí.