Apollo Intensa Emozione

Supersporty Apollo proslavila automobilka Gumpert. Finanční problémy ji však pohřbily a její noví majitelé nyní přichází s názvem Apollo zastřešující všechny vozy této firmy. Její nejnovější počin nese název Intensa Emozione. A o emocích to celé je!

Vzbuzuje je totiž už samotný design. Lze o něm říci hodně, ale rozhodně nepoužijete slovo nudný. Interiéru dominuje červená barva a exteriér za ním co do emocí nezaostává. Plochých a nijak nelomených míst je na karoserii jako šafránu. Ta tak působí moderně a velmi dravě. A k dravosti vozu příspívá i to, že je zhotovena z uhlíkových vláken, což blahodárně působí na její tuhost i hmotnost celého vozu. Ta tak činí pouze 1250 kg.

Takto lehký vůz pohání opravdová klasika. Atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,3 litru poskytuje maximální výkon 780 koní a točivý moment 760 N.m. Ty dokáží Apollo Intensa Emozione rozpohybovat z klidu na 100 km/h za 2,7 sekundy. Budete-li v tlaku na plynový pedál pokračovat, zanedlouho zasáhne omězovač. Na rychloměru v tu chvíli bude svítit údaj 335 km/h.

Emoce vzbudí také cena tohoto supersportu. Je stanovena na v přepočtu 58 milionů korun. Zdá-li se vám to mnoho, vězte, že si s tímto vozem zákazník koupí také velkou míru exklizivity, neboť Apollo Intensa Emozione bude vyrobeno v sérii čítajících pouze 10 vozů. Kromě samotného auta získá majitel také možnost jej provětrat na řadě evropských závodních okruhů a své časy porovnat s ostatními devíti vlastníky tohoto klenotu.