Oliver Stefani

Vzhled všech současných škodovek nese podpis Jozefa Kabaně. Ten však práci u Volkswagenu na začátku letošního roku opustil a nyní jej na postu šéfdesignera naší největší automobilky nahrazuje Oliver Stefani.

Německý vlastník mladoboleslavské značky tak sahá do vlastních řad. Třiapadesátiletý absolvent studia designu v Braunschweigu a v kalifornské Pasadeně Stefani totiž naposledy působil jako vedoucí designu exteriéru značky Volkswagen.

Podle předsedy představenstva společnosti Škoda auto Bernharda Maiera před Oliverem Stefanim stojí úkol nadále rozvíjet styl vozů ve směru, který nastolili jeho předchůdci. Zároveň má vozy největší české automobilky po designové stránce dovést do éry digitalizace a elektrifikace osobních vozů. Od Stefaniho také očekává emocionálnější vzhled nových modelů s okřídleným šípem ve znaku.

Oliver Stefani nastoupil do služeb koncernu Volkwagen již v roce 2002. Jeho rukopis nesou například modely up!, Polo, Jetta, Tiguan, současná generace modelu Golf nebo výstavní modely ID.