Segment Malých SUV a odpovídajících crossoverů jsou nyní prostorem, ve kterém automobilový trh nabývá nejvíce. Nemine snad měsíc, abychom se nedozvěděli o nově zamýšleném modelu. Nyní přišla řada na Opel, který sice jedno želízko, v podobě modelu Mokka X, v ohni tohoto segmentu má, ale ani to mu nebránilo vyvinout Crossland X.

Novinka, kterou Opel hodlá představit 1. února v Berlíně, nemíří přímo proti Mokce. Oproti ní je přece jen menší. S délkou 4,21 metru jde o pravověrného zástupce crossoverů B segmentu. Míří tedy k vozům jako je Škoda Yeti nebo Renault Captur. Stejně jako v případě zmiňovaného Francouze se u Opelu Crossland X nepočítá s jiným pohonem než výhradně předních kol. Typická vyšší stavba karoserie tak má být výsadou především při pohybu mezi obrubníky. Praktický je i objem  zavazdlového prostoru, který má v základu 420 litrů. Po posunutí zadních sedadel o maximálních 15 cm dopředu dokonce naroste na velmi solidních 520 litrů.

S paletou motorů nového modelu Opel zatím nevyrukoval. V tiskové zprávě však nezapomněl na cíl představit 7 nových modelů v kalendářním roce 2017, jež si německá automobilka předsevzala a jehož je Crossland X prvním korálkem na náhrdelníku.