Jeep Wrangler je ikona. Jeho dnešní podoba sice už dávno nekoresponduje s lehkými vozy, s nimiž americká armáda dorazila v květnu 1945 do Plzně, ale jejich duch v něm žije dál. A nic na tom zřejmě nezmění ani příchod nové generace, která se chtě nechtě musí držet současných trendů.

Příští generace jednoho z posledních pravověrných teréňáků se má představit v příštím roce. Internetem už nyní kolují spy fotky zamaskovaných vozů zachycených při testování v běžném provozu. Dohadů o technice, kterou Jeep použije, jsou plné diskuze. Šéf společnosti Max Manley ale nedávno potvrdil, že příští generace Jeepu Wrangler bude k dispozici také jako hybrid. Přijde vám to jako rouhání? V tom případě je dobré připomenout, že koncept čistě elektrického Wrangleru spatřil světlo světa již v roce 2008.

Podle Manleyho zatím Jeep možnosti hybridního ústrojí v modelu Wrangler testuje. Pohon kombinující spalovací a elektrický motor tedy zřejmě nepřijde ihned po uvedení příští generace na trh. Zástupce značky také zdrženlivě vyvrátil spekulace o čistě elektrické verzi a naopak potvrdil informace o velké redukci hmotnosti, kterou Jeep Wrangler mezigeneračně projde.