Škoda Karoq Crashtest EuroNCAP

Pět hvězd EuroNCAP pro Škodu Karoq

Nejnovější mladoboleslavský model Škoda Karoq je trhu krátce. I tak už ale stihl ukázat, že půjde o dalšího úspěšného zástupce naší automobilky. Prodané kusy ze skladů mizí vyšší než očekávanou rychlostí a od novinářů i novopečených majitelů přichází většinou slova chvály. Nyní se k nim připojuje i nezávislé konsorcium EuroNCAP proslulé především normovanými crashtesty.

Číst celý článek…

Škoda letos vyrobila už 1 milion nových aut

Škoda letos znovu překonala hranici milionu vyrobených vozů

Na fakt, že je mladoboleslavská automobilka pod křídly německého Volkswagenu úspěšnou značkou, jsme si již zvykli. Stejně tak není v posledních letech překvapením, že její roční produkce vozů překonává jeden milion. Letos však tohoto milníku dosáhla dříve než kdykoli předtím a dokazuje tak, že stagnace není slovem, které její manažeři vyslovují příliš často.

Číst celý článek…

Srovnání 4 nejlepších MPV aneb rodinná sešlost na kolech

Přestože jim v současnosti stále častěji řádí jako škodná v revíru populární SUVéčka, tak pořád zůstávají víceúčelové vozy MPV (Multi Purpose Vehicles) velmi oblíbené. Pšenka už jim sice nekvete tolik, jak tomu bývalo v roce 2013, kdy na automobilovém trhu s 15,5 % zaujímaly nepřehlédnutelnou kategorii, nicméně hodně lidí pořád dává přednost prostornému multivanu, a tak výrobci s jejich produkcí zatím (naštěstí) nekončí.

Číst celý článek…

Jaké nejlepší SUV vybrat aneb 5 SUVerénů

Může mi někdo laskavě vysvětlit, proč si lidé ostošest kupují auta s pohonem 4×4, aby s ním pak vjeli na polňačku jednou za rok, a to ještě kvůli tomu, že je tam „přece zavedla navigace!“ A když přece jen s tímto vozem vyrazí záměrně do terénu, tak jediným výsledkem je obří zklamání z tanečků SUVéčka, které předvádí na nezpevněném povrchu a procitnutí do reality. A k tomu sem tam nějaký šrám a špína na jejich plechovém miláčkovi.

Číst celý článek…

Škoda slaví 20 milionů vyrobených vozů

Škoda auto vyrobila již 20 milionů vozů

Začátek podzimu je v Mladé Boleslavi ve znamení připomínek významných jubileí. Pár dní po oslavě třicetin modelu Favorit tisková zpráva ze středních Čech informovala o tom, že typu 450, předchůdci slavného roadsteru Felicia, je dvakrát tolik. Významný milník se však týká i současnosti.

Číst celý článek…

New Suzuki Swift Sport

Suzuki ve Frankfurtu ukázalo Swift Sport

Poslední generace Suzuki Swift Sport byla jedním z nejlepších malých hot hatchů. Kapesní rozměry, hravý podvozek a atmosféricky plněný motor z něj dělaly stroj na řidičův úsměv. Nic na tom neměnil ani nijak ohromující výkon 100 kW.

Číst celý článek…

Nová Dacia Duster

Dacia ukázala nový Duster

Rumunské SUV Dacia Duster si ve své první generaci získalo mnoho fanoušků a spokojených zákazníků. Vzhledem k jeho robustnosti, užitné hodnotě, schopnostem v terénu a ceně se není co divit. Očekávání vkládaná do druhé generace jsou tedy obrovská.

Číst celý článek…

Nové Porsche Cayenne 2018

Třetí generace Porsche Cayenne je na světě

Velké sportovní SUV, které značku Porsche postavilo na nohy, přichází v další generaci. Nechce se tomu ani věřit, ale opulentní vůz je tu již ve svém třetím vydání.

Číst celý článek…

2018 Nový Nissan Leaf

Nissan ukázal nový Leaf

Více než čtvrt milionu prodaných kusů dělá ze současné generace Nissanu Leaf jednoznačně nejprodávanější elektromobil světa. V segmentu vozů bez lokálních emisí se však v posledních letech technologie vyvíjejí raketovým tempem a japonský kompakt na novější modely přece jen něco ztrácí.

Číst celý článek…

Ojetý Mercedes-Benz W212

Mercedes-Benz E (W212) – princezna se zlatou hvězdou na přídi

Když se autoři píšící recenze vozů, které již od roku 1926 zdobí velká trojcípá hvězda, trochu rozvášní, vypadá to, jako by čeština ani nebyla dost bohatá na to, aby vyjádřila jejich obdiv a nadšení k popisovanému automobilu. Znáte to: to je samý nekonečný přepych, nadčasový design, prověřená německá kvalita, špičková výbava, ohromující výkon, nezapomenutelný zážitek z jízdy atd. atd. A jak se takhle jednou rozjedou, jsou prostě k nezastavení. „Jeden superlativ nestačí“, řekl by Agent 007.

Číst celý článek…