New Suzuki Swift Sport

Suzuki ve Frankfurtu ukázalo Swift Sport

Poslední generace Suzuki Swift Sport byla jedním z nejlepších malých hot hatchů. Kapesní rozměry, hravý podvozek a atmosféricky plněný motor z něj dělaly stroj na řidičův úsměv. Nic na tom neměnil ani nijak ohromující výkon 100 kW.

Číst celý článek…

Nová Dacia Duster

Dacia ukázala nový Duster

Rumunské SUV Dacia Duster si ve své první generaci získalo mnoho fanoušků a spokojených zákazníků. Vzhledem k jeho robustnosti, užitné hodnotě, schopnostem v terénu a ceně se není co divit. Očekávání vkládaná do druhé generace jsou tedy obrovská.

Číst celý článek…

Nové Porsche Cayenne 2018

Třetí generace Porsche Cayenne je na světě

Velké sportovní SUV, které značku Porsche postavilo na nohy, přichází v další generaci. Nechce se tomu ani věřit, ale opulentní vůz je tu již ve svém třetím vydání.

Číst celý článek…

2018 Nový Nissan Leaf

Nissan ukázal nový Leaf

Více než čtvrt milionu prodaných kusů dělá ze současné generace Nissanu Leaf jednoznačně nejprodávanější elektromobil světa. V segmentu vozů bez lokálních emisí se však v posledních letech technologie vyvíjejí raketovým tempem a japonský kompakt na novější modely přece jen něco ztrácí.

Číst celý článek…

Ojetý Mercedes-Benz W212

Mercedes-Benz E (W212) – princezna se zlatou hvězdou na přídi

Když se autoři píšící recenze vozů, které již od roku 1926 zdobí velká trojcípá hvězda, trochu rozvášní, vypadá to, jako by čeština ani nebyla dost bohatá na to, aby vyjádřila jejich obdiv a nadšení k popisovanému automobilu. Znáte to: to je samý nekonečný přepych, nadčasový design, prověřená německá kvalita, špičková výbava, ohromující výkon, nezapomenutelný zážitek z jízdy atd. atd. A jak se takhle jednou rozjedou, jsou prostě k nezastavení. „Jeden superlativ nestačí“, řekl by Agent 007.

Číst celý článek…

BMW-M5-2018-2

BMW představilo novou M5 (+ fotogalerie)

BMW M5 je ikonou mezi sportovními sedany. Mnichovská automobilka v uplynulých dnech představila její další generaci. Nový model má být nejrychlejší a nejobratnější „em pětkou“ v historii, která sahá až do roku 1984.

Číst celý článek…

Subaru Impreza 3. generace (2007 – 2012) – Japonci se nedají

Když jsem v době zhruba před pěti lety ve firmě, ve které jsem byl zaměstnaný, potkal skupinu japonských inženýrů, sám jsem si v duchu říkal, že mi někoho připomínají. Nejen svým zevnějškem, ale i pohybem, neustálou aktivitou, činorodostí, důsledností a zdvořilostí. Pak, když jsem nejmladší dceři začal na dobrou noc číst známé pohádky Ondřeje Sekory, stačilo se podívat na prvních pár obrázků a přečíst si několik kapitol, abych si uvědomil, co spojuje příslušníky národa ze země vycházejícího slunce a mé oblíbené kreslené hrdiny. Pracovitost, oddanost řemeslu a spolehlivost.

Číst celý článek…

Nové BMW Z4

BMW v Pebble Beach představila koncept nové Z4 (+ fotogalerie)

Přehlídka Concours d’Elegance v Pebble Beach je místem premiéry několika konceptů. Jedním z nich je předobraz budoucí generace BMW Z4, jehož první fotografii mnichovská automobilka zveřejnila jen několik dní před oficiální prezentací. Tiskovou zprávu k ní pak Němci uvedli nadpisem „Svoboda na čtyřech kolech“.

Číst celý článek…

Škoda opráší jméno Felicia

Škoda opráší jméno Felicia

Německý magazín AutoBild přišel s informací, která říká, že česká automobilka patřící do koncernu Volkswagen hodlá znovu vyrábět vůz, v jehož názvu bude slovo Felicia. Malý hatchback z Mladé Boleslavi ale nese zažitý název Fabia a k roadsteru se Škoda vrátí jen těžko. Jak to tedy bude s příští Felicií?

Číst celý článek…

Opel Zafira B

Opel Zafira (B) 2. generace – rodina je základ státu

A stát – ten se přece dá řídit jako firma, ne?! Jenže lze vůbec velkou rodinu řídit jako firmu? A v čem ji teda vozit? A na co bude takové auto jezdit? Na koblihy sotva, to už spíš tak na bioethanol vyráběný z všudypřítomné řepky. A kolik vás to bude stát, tak na to už vám politici, co vůbec nejsou žádní politici a politiku nikdy nechtěli dělat, z hnutí, které vůbec není politickou stranou, neřeknou. Ale ani z těch jiných partají.

Číst celý článek…