Mytí auta

Mýt či nemít čisté auto. Toť otázka! – 2. část

Posledně jsme skončili výčtem druhů materiálů, z nichž jsou zhotoveny kartáče používané v Česku hojně rozšířených kartáčových myčkách. Nyní svou pozornost zaměříme na konstrukci těchto myček.

Číst celý článek…

Mytí auta

Mýt či nemít čisté auto. Toť otázka! – 1. část

Dámy a pánové (omlouváme se za oslovení, které už v londýnském – genderově korektním – metru neprojde), držte si klobouky. Uvolněte se, již za chvíli budete v ráji. Zveme vás na úchvatný výlet. Vjíždíte do světa příjemných masáží, tryskající vody, pěny, omamných vůní, pestrých barev, horkého vzduchu a voskového balzámu.

Číst celý článek…

Automatické převodovky – III. Typy

V přehledu automatických převodovek (AP) jsme naposledy skončili u hydromechanické. V posledním dílu seriálu o automatických převodovkách vám představíme zbývající typy a také vám řekneme, na co si dát při koupi vozů s automatem pozor.

Číst celý článek…

Automatické převodovky – II. Typy

Že je automatická převodovka (AP) užitečnou součástí některých vozů, o tom dnes nepochybuje nikdo. Jaké jsou hlavní důvody jejich oblíbenosti a jaké jsou nejznámější druhy vyráběných automatů, o tom si více řekneme právě v tomto dílu našeho seriálu.

Číst celý článek…

Automatické převodovky – I. Historie

Automatická převodovka je mechanické zařízení, které během jízdy vozu samočinně mění jednotlivé převodové stupně. Spousta nováčků, nezkušených řidičů, ale i jedinců, pro které automobil neznamená víc než pouhý prostředek, který je přepraví z bodu A do bodu B, ocení chybějící pedál spojky. Ten naopak budou na podlaze zoufale hledat ti šoféři, kteří řízení nadevše milují.

Číst celý článek…

VW Passat – legenda střední třídy II.

Premiéra vozů VW Passat šesté generace (B6) se uskutečnila na ženevském autosalonu v březnu 2005. Vůz, nejprve představený s karoserií typu sedan, jednoznačně naplnil očekávání široké automobilové veřejnosti. Ta byla na podzim téhož roku potěšena také rozšířením nabídky karoserií o žádanou praktickou variantu kombi s označením Variant.

Číst celý článek…

Nejprodávanější dodávky – Ford Transit I. díl

 V segmentu LUV (lehká užitková vozidel) patří Ford Transit právem na čelní příčky žebříčků anket a testů. Tak například Ford Transit šesté generace zvítězil v mezinárodní soutěži „Van roku 2001“. Na první místo se vyšplhal v roce 2003 také model Ford Transit Connect, v letech 2007 a 2013 Ford Transit Custom a naposledy v roce 2014 vítězství zopakoval opět model Connect. O rok později se Ford Transit stal celosvětově nejprodávanější dodávkovou řadou.

Číst celý článek…

Nejprodávanější dodávky – úvod do seriálu I.

Žebříčky nejprodávanějších lehkých užitkových vozidel se neustále mění a pravdou je , že samotným automobilkám ve spolupráci s vychytralými majiteli motorových miláčků se podařilo do kategorizace vnést tak trochu zmatek. I z toho důvodu dochází k prolínání pojmů jako jsou van, dodávka, lehké užitkové vozidlo, malý nákladní automobil a podobně.

Číst celý článek…

VW Passat – legenda střední třídy I.

Zveme vás na krátkou procházku po historii tohoto německého elegána, kterého šoféři mohou znát také pod jmény VW Dasher, VW Santana a VW Quantum.

Číst celý článek…