e-mii

Elektromobilita je na pořadu dne už i v koncernu Volkswagen. Její německé značky s ní již nějakou dobu více či méně koketují a svou elektrickou budoucností se netají ani Škoda. Jako další do party nyní přichází španělský Seat, který hodlá první čistý elektromobil představit za dva roky.

Šéf značky Luca de Meo nepřímo potvrdil, že základ bude mít nový vůz v Seatu Mii. Nový elektromobil by totiž měl být především vozidlem do města. Nakonec, koncept elektrického Mii, které sdílelo řadu dílů se sesterským Volkswagenem e-Up, byl představen již v loňském roce. Druhý čistě elektrický model by na sebe neměl nechat dlouho čekat. Z ekonomického hlediska se jeví rozumné na miniauto navázat modelem nižší střední třídy.

Druhý elektromobil Seatu by tedy měl velikostí odpovídat Leonu. Zde se zase nabízí použití technologie Volkswagenu e-Golf. V inkriminovaném období se se španělskými elektromobily roztrhne pytel. Třetím modelem představeným kolem roku 2020 by mělo být SUV. Ačkoli ekologičnost elektromobilů absolutně neodpovídá módní vlně pseudoterénních vozů, móda a tedy i trh si toto spojení žádají.