Představení SUV Seat Arona

Rok 2017 je rokem B segmentu se vším všudy. Kromě generační výměny většiny klasických malých hatchbacků přichází na řadu také modelová ofenziva v subkategorii crossoverů a SUV této velikosti. Po Citroënu C3 Aircross, Hyundai Kona nebo Kia Stonic přichází se svým dílem do skládanky na trhu Seat a nazývá jej Arona.

Španělská automobilka Aronu představila 250 zvaným novinářům v Barceloně. Veřejnost si ji bude moci prohlédnout poprvé na frankfurtském autosalonu. Stejně jako Seat Ibiza a Volkswagen Polo stojí na podvozkové platformě MQB A0. Její design nenechá nikoho na pochybách, z jaké stáje pochází. A Seat by byl bláhový, kdyby se navzdory sám sobě pokoušel stavět drsný tereňák. Oproti Ibize je Arona samozřejmě poněkud přifouklá (konkrétně o 79 mm na délku a 99 mm na výšku), což oceníte především v kufru a možná i na zadních sedadlech. Zavazadlový prostor narostl až k magické hodnotě 400 litrů.

V této třídě jde však především o styl a snadný pohyb ve městě. A přesně sem cílí i tento vůz. V oficiální tiskové zprávě byste tak informace o přechodových či nájezdových úhlech hledali marně. Naopak slovy design a vzhled přímo srší.

V útrobách nového crossoveru najdeme techniku známou již z nové Ibizy nebo Volkswagenu Polo. Překvapením tak nebudou agregáty, manuální a na přání i automatické převodovky DSG nebo v příplatkové výbavě spousta bezpečnostních asistentů, která se dnes stává standardem i v této třídě.