Rok 2017 je v B segmentu plný změn. Velká část automobilek se právě letos rozhodla představit nové generace svých malých modelů. Už nyní známe první jízdní dojmy z prezentací Nissanu Micra nebo Kie Rio a Citroën C3 je dokonce již v prodeji. Španělský Seat tato generační výměna nemíjí a letos příchází s novou Ibizou.

Vzdálený příbuzný Škody Fabia a Volkswagenu Polo jako první v rámci koncernu využije platformu MQB A0. Vnější vzhled ale nijak revoluční není. Základní tvary karoserie vycházejí z designu současné generace. Celkově je ale učesanější a dospělejší.

Svým dílem se na tom podílí i nárůst rozměrů. Zejména šířkou (+87 milimetrů) dokáže nový Seat Ibiza konkurovat vozům nižší střední třídy. Větší rozchod kol pak slibuje zajímavější jízdní vlastnosti, ale spolu s o 95 milimetrů větším rozvorem i více prostoru pro posádku. Na úkor kufru to však není. Jeho objem 355 litrů by nedávno odpovídal hatchbackům o třídu výše.

Pod kapotou budou pracovat přeplňované zážehové litry a později i 1,5 litry o výkonu 95-150 koní. Pouze základ bude tvořit atmosféricky plněný litrový tříválec.Vznětové čtyřválce 1,6 TDI budou k dispozici naladěné na výkon 80, 95 nebo 115 koní.

Veřejnosti se Seat Ibiza ukáže v březnu v Ženevě a do prodeje půjde začátkem léta.