Největší model české automobilky nedávno prošel nárazovými testy EuroNCAP. Škoda Kodiaq získala nejvyšší možné hodnocení, tedy pět hvězd. Jedná se v pořadí o desátou škodovku ohodnocenou touto skvělou známkou.

Předmětem testu byl vůz Škoda Kodiaq s motorem 2.0 TDI ve výbavě Ambition a se standardními bezpečnostními systémy, tedy zejména autonomním brzděním. I díky tomu získal vůz vážící 1653 kilogramů nejnižší hodnocení právě za bezpečnostní asistenty. Konkrétně jde o 54%. Naopak 92% za ochranu dospělých cestujících je velmi pěkný výsledek srovnatelný například s Audi Q5, které resultovalo jen o jeden procentní bod lepší hodnocení vloni. Pihou na kráse tak je pouze mezní hodnocení ochrany hrudníku řidiče v případě čelního nárazu. V ostatních případech pokládá EuroNCAP ochranu za dobrou či dostatečnou.

Sedmasedmdesát procent za ochranu dětských pasažérů a jednasedmdesát za ochranu chodců jsou rovněž solidní čísla. Nutno však podotknout, že vloni testovaný sesterský Volkswagen Tiguan dosáhl ještě o pár procent lepších výsledků.