Škoda letos vyrobila už 1 milion nových aut

Na fakt, že je mladoboleslavská automobilka pod křídly německého Volkswagenu úspěšnou značkou, jsme si již zvykli. Stejně tak není v posledních letech překvapením, že její roční produkce vozů překonává jeden milion. Letos však tohoto milníku dosáhla dříve než kdykoli předtím a dokazuje tak, že stagnace není slovem, které její manažeři vyslovují příliš často.

Jistota sedmiciferného ročního výsledku počtvrté za sebou vzbudila optimismus i u nejvyššího vedení automobilky. „Jeden milion vyrobených vozů je pro nás v tomto roce důležitým milníkem,“ říká člen představenstva Škoda auto za oblast výroby a logistiky, Michael Oeljeklaus. „Toto jubileum dokládá výkonnost našich výrobních závodů a také kompetentnost našeho personálu. V tomto roce směřujeme opět k novému výrobnímu rekordu,“ pokračuje Oeljeklaus.

Největší podíl na dosaženém úspěchu mají bestsellery Octavia, Fabia a Superb. Významnou roli však hrají i škodovácká SUV. Zejména model Kodiaq ukazuje potenciál růstu výroby i do příštích let a nový Karoq to zřejmě potvrdí. I pomocí nich se Škoda auto nadále drží své Strategie 2025, díky níž se chce vypořádat se změnami, které na trhu s novými vozy a nakonec i v celé společnosti v příštích letech očekává.