Škoda Vision E

V rámci Volkswagen Group Night představila Škoda auto v Šanghaji první čistě elektrický koncept ve své 122 let trvající historii. Studie nazvaná v duchu těch předchozích Vision E ukazuje budoucnost mladoboleslavské automobilky i jinde než v oblasti pohonu.

A toho si važme, protože okřídlený šíp je konzervativní a nové trendy přijímá za své, až když je někdo před ním osahá. V nejbližších osmi letech hodlá Škoda na trh uvést celkem pět elektromobilů či plug-in hybridů. Těžko si představit, že hned ten první bude pohánět dvojice elektromotorů o celkovém výkonu 225 kW a s dojezdem 500 km tak, jako to slibuje právě Vision E. Ani autonomie vozu na dálnici při rychlostech do 130 km/h nevypadá jako z propagačního letáku z roku 2020.

Škoda Vision E ale ukazuje také budoucnost českého výrobce ve sféře designu. Mohutnému SUV-coupé či crossoveru stojícímu na koncernové platformě pro elektromobily chybí B sloupky a dveře se otevírají protisměrně. Mezi simply clever řešení pak můžeme zařadit sedačky, které se při otevření dveří vyklopí o 20°směrem ven.