Audi Aicon

Frankfurtský autosalon přinesl premiéru konceptu elektromobilu Audi Aicon. Její karoserie typu fastback nekoresponduje se studiemi elektromobilů, které v nedávné době představila Škoda i Volkswagen.

Aicon navrch přidává i autonomní řízení. Volant a pedály tak v interiéru budete hledat marně. Do řízení se zasahuje jedině pomocí infotainmentu.

Luxusní vůz se má pochlubit dojezdem až 800 km. Na tuto vzdálenost odveze až čtveřici pasažérů, kteří si mohou povídat tváří v tvář, neboť koncept disponuje otočnými sedadly. V případě potřeby doplnění energie do akumulátorů se pasažéři nemusí ani moc zdržet. Rychlonabíječka dokáže 80% kapacity do baterie vměstnat za 30 minut.

V útrobách Audi Aicon pracují hned čtyři elektromotory. Jejich celkový výkon činí 354 koní a točivý moment 550 N.m. Délkou 5,5 metru a rozvorem větším, než má současná A8 míří nová studie jednoznačně mezi luxusní limuzíny. Její vynikající manévrovatelnost je dána zadní řiditelnou nápravou. Tu, stejně jako přední, zdobí šestadvacetipalcová kola, která jsou zřejmě jedním z mnoha prvků, které se sériové výroby nedočkají.