Subaru Viziv Performance Concept

Tokisjký autosalon vždy bývá místem mnoha japonských premiér. Subaru na něj chystá koncept, který zřejmě předestře vzhled budoucího modelu WRX STI nebo Legacy. Už nyní však automobilka se souhvězdím plejád ve znaku uvolnila k této studii teaser.

My už tak víme, že sportovní sedan Viziv Performance Concept nijak neopustí současný designový směr Subaru, ale naopak jej rozvíjí. Velkou šestiúhelníkovou masku a charakteristický podpis z LED diod v předních světlometech uvidíme i na tomto konceptu. Subaru Viziv Performance Concept svět uvidí poprvé 25. října, kdy 45. ročník japonské autoshow začíná. Studie zřejmě nebude vizí příští generace konkrétního modelu v portfoliu značky. Ukáže spíše, kam se značka hodlá v oblasti designu vydat v nejbližších letech. A už první dva snímky konceptu ukazují, že Subaru se konzervatismu vzdát nehodlá.

Studie sportovního sedanu není pouze designovým cvičením. Subaru Viziv Performance Concept má zároveň prezentovat možnosti značky v oblasti autonomního řízení. Japonské automobilce však vždy záleželo na požitku z jízdy a o ten nebudou ani budoucí řidiči aut z dílen Subaru ochuzeni. Firma zatím hovoří pouze o volitelné autonomii, nikoli vozu bez volantu a pedálů.