2018 Suzuki Swift Sport

Milovníci malých hot hatchů se již mohou těšit na září. Pro frankfurtský autosalon je totiž potvrzena premiéra nové generace Suzuki Swift Sport. Jeho předchozí vydání platilo za jedno z nejřidičtějších podobně zaměřených aut a velká očekávání jsou spojena i s tím současným.

To definitivně opustí atmosféricky plněné motory. Šestnáctistovku ze staré školy nahradí přeplňovaný motor, o dvě deci menší. Turbo přinese mnohem více síly, která v kombinaci s hmotností pod jednu tunu udělá ze Swiftu kapesní raketu.

Otázkou je, jak na tom bude podvozek. Jeho odhlučnění a tvrdší naladění bývají hlavní body kritik mířících k běžnému současnému Swiftu, který se již více než měsíc prodává i u nás. Tužší naladění lze u sportovního hatchbacku očekávat a nějaký hluk od kol mu majitelé jistě také odpustí. Minulý Swift Sport byl ale vozem použitelným i pro každodenní jízdy, které by s přetvrzeným podvozkem nebyly nejpříjemnější.

Suzuki Swift Sport bude osazeno šestistupňovou manuální převodovkou a všemi prvky výbavy, které známe z dražších verzí klasického Swiftu. I díky její bohatosti a složitější technice v útrobách se očekává cenový progres malého hot hatche ve srovnání s jeho předchůdcem.