Toyota FT4X

Dnešní SUV jsou stále civilnější a civilnější. Postupně se odklánějí od svého původního zaměření. Stírají se tak rozdíly mezi nimi a klasickými hatchbacky či kombíky. Proti tomutu trendu jde nový koncept FT-4X, který Toyota představila na autosalonu v New Yorku.

Vystavený oranžový tvrďák má být určen zejména obyvatelům měst z řad generace Y, kteří ve svém volném čase vyrážejí vstříc aktivitám v divočině. Ačkoli se jedná pouze o designovou studii, za níž stojí kalifornské studio z Newport Beach, má být Toyota FT-4X připravena na pohon všech kol s redukcí. Z kopy technologických vychytávek je dobré zminit zejména GoPro kameru zabudovanou v zrcátku, která má sloužit k nahrávání zážitků za volantem. Podobný nápad ale už jedno evropské sériové auto využívá.

Podle Kevina Huntera, šéfa autorského studia, jde design konceptu ruku v ruce s funkčností. Na první pohled drsný vzhled skrývá spoustu pomocníků na cestě za dobrodružstvím. Spacák mezi sedadly nebo termoboxy na jídlo byste v cenících většiny automobilů hledali marně. Škoda jen, že tisková zpráva nehovoří o záměru podobné 4,25 metru dlouhé SUV v budoucnu vyrábět. Vedle povedeného modelu C-HR by bylo jistě zpestřením nabídky.