TVR Super Coupe

Britský výrobce sportovních vozů TVR se chystá představit nový supersport. Jeho konkurenty má být například Porsche 911 Turbo S nebo Jaguar F-Type SVR. Jak by měla automobilka z Lancashire přetáhnout movité zájemce o sporťák ze showroomů prestižnějších značek?

Angličani na to jdou číslovkou 400. Tolik koní na jednu tunu má jejich nový vůz poskytovat a tím také svou konkurenci poráží. Vedle sloganu „incredible value for money“, kterým se chlubí na svém webu, tak má v rukou další trumf.

Jen pro ilustraci, poměru 400 koní na tunu se blíží nejvíce Aston Martin Vantage GT8 a Maserati GranTurismo MC Stradale. Oběma ale řádově desítky plnokrevníků chybí. Výše zmiňovaný poměr bude u nového TVR dílem hmotnosti cca 1200 kg a výkonu pětilitrového osmiválce Cosworth umístěného vpředu. Jeho síla stačí k rozpohybování auta až na 320 km/h. Sprint z klidu na 100 km/h trvá přibližně 4 vteřiny.

Nízká hmotnost jde v případě TVR ruku v ruce s kompaktními rozměry. Dvousedadlový sporťák má na délku měřit 4,3m a jeho výška činí pouze 1271 mm.