Mercedes-Benz CLS 2019

Sportovní sedan pro úspěšné manažery a movité otce rodin, to je Mercedes-Benz CLS. Znáte místo, kde takových lidí žije více než v Kalifornii? Zástupci Mercedesu zřejmě ne, a proto premiéru další generace čtyřdveřového vozu, připomínajícího tvarem karoserie kupé, naplánovali na autosalon v Los Angeles.

Podobu dalšího vydání Mercedesu CLS jsme díky uniknutým snímkům znali již několik dní před jeho odhalením. Konzervativní německá automobilka neopustila své klasické tvary, byť kontury významně zjemnila a výraz vozu z čelního pohledu naopak v duchu svého vývoje přiostřila. Pohádkově luxusnímu interiéru pak dominují kruhové ukazatele a výdechy klimatizace podobného tvaru. Prostě evoluce.

Výbava třetí generace CLS nebude o nic chudší, než se čekalo. Řadu prvků přebírá z vlajkové S-Klasse. Luxusní atmosféru na palubě kromě perfektně zpracovaných materiálů dokreslí programy kombinující masáž sedaček s vůněmi, které se v interiéru rozlinou. Jako z jiné planety pak běžnému motoristovi musí připadat asistent, jenž připraví lidský sluch na hluk v případě hrozící nehody.

Podvozek za interiérem o nic nezaostává. Přední čtyřprvková i zadní pětiprvková náprava mají poskytovat zajímavé řidičské zážitky i komfort. O to se postará mimo jiné volič jízdních režimů, který umožní řidiči vybrat, jaká tuhost podvozku je mu aktuálně bližší. Za příplatek je možné vůz vybavit i vzduchovým podvozkem, taktéž s nastavitelnou poddajností.

Nový Mercedes-Benz CLS má standardně pohon 4Matic přenášející sílu na všechna čtyři kola. O tu se zase postarají výhradně šestiválce. Dva vznětové a jeden zážehový začínají na výkonu 210 kW a končí o 60 kW výše. Zážehový třílitr navíc dokáže krátkodobě přidat dalších 16 kW.

Interiér je v novém CLS opravdu luxusní: