Hyundai i30 Fastback

Ačkoli se nás o tom masivní reklamní kampaň korejské automobilky snažila přesvědčit již dříve, konkurent Škody Octavia se v tuzemsku začíná vyrábět až nyní. Liftback z Nošovic se bude nazývat Hyundai i30 Fastback.

Prodloužená zadní část modelu i30 sekne. Na produkčních fotografiích v šedé barvě v jedné z nejvyšších výbav a s velkými koly vypadá až prémiově a jen málokdo si v tomto kontextu vzpomene na levná korejská přibližovadla z doby před patnácti a více lety. Hyundai stíhá evropskou konkurenci a i na starém kontinentu sklízí prodejní úspěchy. Jinak si nelze vysvětlit ani 3 500 kusů verze fastback, které v Nošovicích mají do konce tohoto roku vyrobit. Přibližně třetina je již zarezervována pro majitele v České republice.

Hyundai i30 Fastback bude na trhu bojovat se dvěma přeplňovanými zážehovými motory. Základní tříválcový litr doplní agregát o 4 deci větší. Vznětová šestnáctistovka se pod kapotou objeví později. Automobilka chce novým modelem oslovit i zájemce vyznávající sportovnější svezení. Oproti hatchbacku má liftback o 5 mm sníženou světlou výšku i linii střechy. Určitých změn doznal také podvozek, který by měl být tužší a podle zástupců značky odpovídat vnějšímu designu, který se inspiroval u klasických kupé.