Volkswagen Virtus

Západní Evropa malým sedanům nepřeje. Přesto existují trhy, kde absence vozu s tříprostorovou karoserií v portfoliu znamená významnou konkurenční slabinu. Jedním z nich je Latinská Amerika, kam směřuje nový Volkswagen Virtus. Je vám povědomý? Jde o nové Polo s klasickou karoserií sedanu.

Volkswagen Virtus vypadá na fotografiích velmi dospěle a vyváženě. Rozhodně nepatří do kategorie těch sedanů, které vypadají jako hatchbacky na vandru s batohem na zádech. Vzpomeňte na Fabii sedan nebo Renault Thalia.

Nový Virtus stojí na platformě MQB A0 stejně jako jeho evropský bratříček. I jediný motor, tříválcový litr o výkonu 85 kW, resp. 95 kW při spalování etanolu, je nám na starém kontinentu známý. Na délku vůz narostl na solidních 4,48 metru. Část z toho připadá na prodloužený rozvor, který u Virtu činí 2,65 metru. Těmito rozměry už nový Volkswagen jednoznačně nakukuje do nižší střední třídy. Zavazadlový prostor nabídne 521 litrů. Jak moc se od Virtu bude lišit Volkswagen Jetta, model určený pro Evropu, zatím jasné není. O mnoho by to být nemuselo.