Volkswagen T-Roc R

O tom, že se Volkswagen chystá rozšířit své portfolio SUV modelem T-Roc, už dávno víme. Nový model má bojovat pod Tiguanem. Základ bude sdílet s Golfem a německá automobilka jeho produkční verzi hodlá představit v nejbližších měsících. Britský magazín Autocar ale nyní přichází s informací, že v nabídce bude také ostrá verze T-Roc R.

Jejím největším sokem bude zřejmě koncernový sourozenec Seat Ateca Cupra. O nesportovních jízdních vlastnostech zvýšených vozů si můžeme myslet cokoli, pravdou ale zůstává, že poptávka po silných SUV existuje a Volkswagen ji hodlá uspokojit. T-Rocu R by k tomu mohl pomoci stejný motor, který ševelí pod kapotou Golfu R. Přeplňovaný dvoulitrový zážehový čtyřválec poskytující přibližně 300 koní. S ním a sedmistupňovou dvouspojkovou skříní DSG zrychlí tento hothatch z klidu na 100 km/h za 4,6 sekundy. Se zřejmě těžším a méně aerodynamickým T-Rocem by měl agregát více práce, přesto by na dynamiku žehral asi málokdo.

Šéf vývoje Volkswagenu Frank Welsch nicméně Autocaru potvrdil, že v tuto chvíli německá automobilka všechny síly soustředí na vývoj základního modelu SUV na platformě MQB A. Kdy se dočkáme ostré verze, je tedy zatím v hvězdách.